Přejít na obsah

Vánoce


Aislyn

Recommended Posts

Drazí spoluobčané :P

Jelikož by měli být vánoce svátky klidu a míru,tak nechci na svém stole vidět žádné maso z vykořistovaných zvířat.Ale rodiče asi jen težko přistoupí.Tak mě napadlo že se o tom nedozví.Tedy,Mám v plánu je na štedrý večer ošidit...Místo kuřecích řízku,šmakouna.Ale nevím jak mam zařídit aby na nic nepřišli...od normálního masa je poznat takže bych musela být sama v kuchiňi sama,a to se mi nepodaří...napadlo mě teda je jen viměnit ale co s těma pravýma už obalenyma?kdybych jim navrhla at aspon na jeden den vynechají maso tak řekonou že ne...Ale to já nechci :( Proto potřebuju poradit jak to zaonačit...Jakákoliv rada se mi bude hodit,díky wink.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2
  • Založeno
  • Poslední odpověď

Nej autoři v tématu

Nej dny

Nej autoři v tématu

Ahoj Merozko,

no neni to nekdy lehke vid? smile.gif Vidim, ze bys mela opravdu rada veceri bez masa a cesta, jak toho dosahnout, alepson jak jsi o ni zacala uvazovat, zni temer jako z detektivky smile.gif, ja si ale precejen myslim, ze by to melo jit jeste jinak, primo. Mas nejakou predstavu o tom co je spravne, veris tomu, citis to tak, a stejne jako jsi to popsala nam (celemu svetu smile.gif), by to slo rict i rodicum. Pises, ze nechces videt na stole zadne maso vykoristovanych zivrat. Ja si vzpominam kdyz jsem jednoho krasneho dne, v 19ti letech, prisel domu s hotovou veci, ze maso uz jist nebudu, tak rodice se nejdrive podivovali, mozna se o mne zprvu trochu bali, precejen o realnem vegetarianstvi se bezne prilis nevi, ale zaroven nic nenamitali a respektovali mne. Neoznamoval jsem jim to nijak prilisne sebevedome ci arogantne, spise skromne, ale zaroven jiste, jako novou vec, kterou jsem pro sebe objevil a chtel bych ji tak mit. A tak bych ti poradil, tedy pokud jde o tvoji veceri, zkus jim to normalne rict, jako se bavite o jinych vecech, tvych pranich, preci i o tech oni radi naslouchaji, chteji vedet, co te zajima, jake mas sny.. a mozna to dokazes rict tak, ze to vubec nebude znit divne, zkratka jako jakakoli jina vec, kterou je treba vyresit. Uvidis, mozna budou namitat, pak jim to vysvetlis jeste dal a bud ti vyjdou vstric nebo si prosadi svou. Pak se muzes rozhodnout dal, i kdyz nakonec maso skonci na tvem taliri, neni to prece konec sveta, neco proc si kazit vanoce, ci proc se na ne zlobit, maji to tak a mysli to s tebou dobre, a mozna jen strach o tebe projevuji tak, ze te chteji ochranit pred necim, co je jim nezname a pusobi mozna nebezpecne. A i tady jim muzes vysvetlit proc vecere bez masa nebezpecna neni. Jednou budes mit moznost udelat si vanoce po svem a pozvat je treba na veceri se Smakounem. Tak Ti drzim palce a hezky si to uzijte! smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,jsem ráda že si odepsal.Já sem veg. Asi už 2 roky...Mámo to vzala bez námytek,A nikdo jiný stím problém neměl...Ale já jí prostě nedokážu vysvětlit ten rozdíl...a proto by to taky zavrhla a zvlášt na štedrej večer když se jí zeptam jestli jí chutná šmak. a podobné veci tak řekne že ani ale když se jí zeptam jestli by to nechtěla skusit aspon na tejden tak mi řekne že ne a bla bla...Její přítel už tuplem ne,ten prostě nebude jíst nějaký vobilný klasy...A proto mám pocit že to ani nepude jinak než lstí...Prostě řeknou že ne a basta =( Tobě taky hezký svátky ;) zatím pa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...