Přejít na obsah

Recommended Posts

Ahoj Dominiku,

o vínu jsem našel tento odstaveček na stránkách Peta: 'Většina lidí si neuvědomuje, že víno, i když z hroznů, může být vyrobeno za použití zvířecích produktů. Během procesu výroby vína se kapalina filtruje přes látky zvané "čiřidla." Tento proces se používá k odstranění bílkovin, kvasnic, nežádoucích příchutí a barviv a jiných organických částic. Při výrobě vín patří mezi užívaná čiřidla zvířecího původu např. krev a kostní dřeň, kasein (mléčný protein) a chitin (vlákna ze skořápek korýšů), vaječný bílek, rybí olej, želatina (bílkoviny získané vařením zvířecích části), a vyzina (želatina z membrán měchýře ryb). Existuje několik společných čiřidel, které jsou vůči zvířatům šetrné a umožňují vyrobit veganské víno. Uhlík, bentonit, vápenec, kaolin, rostlinný kasein, silikagel a zeleninové plakety jsou všechny vhodné alternativy. Chcete-li zjistit, kde si můžete koupit tato vína, můžete zkontrolovat místní obchody zdravé výživy..'

o pivu jsem našel odstaveček na wikipedii: Ve stručnosti, zatímco při samotné výrobě piva se živočišné produkty nepoužívají, mohou se podobně jako u vína používat při čištění, opět existují výrobci, kteří látky živočišného původu nepoužívají.

Dalším pohledem na konzumaci alkoholu je, že stejně jako bychom neublížíli druhému, třeba zvířeti, abychom pak snědli jeho mrtvé tělo, nenapadne nás aplikovat mu do krve nervový jed. Proč jej tedy pak aplikovat sami sobě v podobě alkoholu? :) Účinky alkoholu pro společnost jsou myslím dostatečně známé, je to snad každý den, kdy se dočteš v novinách o nehodách nebo násilné činnosti způsobené právě alkoholem.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jsem čerstvý vegetarián (téměř vegan) a tak sháním všemožné informace. A proto bych se zde rád optal na to, jak je to s vínem a pivem. Na anglicky psaných stránkách jsem našel, že při výrobě některých vín a piv jsou použity živočišné produkty. Nevíte tedy prosím jak tomu je? Mockrát děkuji za odpovědi.

O vínech vím poměrně dost....globálně košer vína by měla být všechna vhodná, protože ta nesmí "potkat" ve výrobě NIC živočišného, navíc jsou výrobci , kteří vína v kvalitě BIO a i bez histaminu, produkjí a mají VEGAN značení... více na www.bio-kosher-wine.cz, Michal Vencl

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...