Přejít na obsah

Náš výběr

Nejzajímavější obsah stránek vybraný redakcí

Test vědomostí o zvířatech
Vyzkoušejte si svůj test vědomostí o zvířatech a pokuste se správně odpovědět co nejvíce z 15 připravených otázek. Ty se různí od jednoduchých po složité a zahrnují tvory od hmyzu, domácích mazlíčků, po divoká zvířata, ryby, ptáky a plazy. Na konci testu se dozvíte vaše skóre včetně správných odpovědí.
  • 0 recenzí

Vegetariánská mapa
Rádi bychom představli novinku Veg.cz, kterou je Vegetariánská mapa aneb mapa příznivců vegetariánství.
    • Like
  • 0 odpovědi

VIII. mezinárodní kongres vegetariánský v Berlíně-Edenu
Eden jest vegetariánská osada vzdálená od Berlína 3/4 hod. jízdy vlakem (asi 50 km). Čítá 230 čísel a 900 obyvatel. Byl založen za vedením jistého pana Wilhwelma v r. 1893. Půda jeho jest písčitá, málo úrodná a pro zahradnictví velice nevhodná. Následkem toho, že tehdejší cena za zakoupený pozemek v rozloze 225 a 1/4 a ha byla pouze 36.000 RM, tedy dosti nízká, odhodlali se někteří odvážlivci k jeho koupi, začali půdu obráběti a stavěli dřevěné budky jako obydlí. Na hotovosti měli pouze 18.000 RM a nikdo se nenašel, kdo by jim něco zapůjčil na jejich neúrodnou půdu. Tak se lopotili v potu tváře až vystihli, jakým plodům se v této půdě nejlépe daří a tak jejich námaha byla alespoň z části korunována úspěchem. V jejich zahradách vidíme ponejvíce jahody, rybíz, angrešt, hrách; z ovocných stromů daří se tam třešním a jistému druhu jabloně, které u nás neznáme.
  • 2 odpovědi

Přemysl Pitter
Přemysl Pitter byl český protestantsky orientovaný kazatel, spisovatel, publicista, pacifista a sociální pracovník. Nekompromisně hájil přikázání "Nezabiješ" a přenesl je i na oblast živočišné říše.
  • 6 odpovědi

Vegetariánské bistro
V centru Prahy  v Hellichově ulici 14 v, Praha 1 v  sousedství kostela sv.Vavřince máme otevřené vegetariánské bistro s krásnou zahrádkou ve vnitro bloku, kde nabízíme denní menu od po-pá za 116,-Kč.Je to polévka a hlavní jídlo, převážně veganské. Přijďte se podívat.
www.naturezaveget.cz 
 
  • 0 odpovědi

MUDr. Zbyněk Luňáček - praktický lékař o vegetariánství
Rozhovor s MUDr. Zbyňkem Luňáčkem o vegetariánství. Témata: Vegetariánství ze zdravotniho hlediska, Pro koho je vegetariánství vhodné? Jaké stanovisko mají na vegetariánství lékařští odborníci? Má tato strava dostatek bílkovin? Čím je vhodné nahradit maso? Vegetariánství je výhodné ze zdravotního hlediska, Je vegetariánská strava levnější? Je vegetariánská strava vhodná pro malé děti? Etika nezabíjení
  • 0 odpovědi

×
×
  • Vytvořit...